Chorvatsko | Atlas Adria | Specialista na Chorvatsko
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace
Vyhledejte si svoji dovolenou
« 1 2 3 »

Chorvatsko je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy; jde o jeden ze států bývalé Jugoslávie. Chorvatsko můžeme rozdělit na oblasti Istrie, Kvarner, Dalmácie a Dubrovnický region. Dalmácie se rozpíná na velké části pobřeží Chorvatska, a proto dál dělíme na severní, střední a jižní Dalmácii.

Dovolená Chorvatsko

Istrie a Kvarner

Mezi nejoblíbenější středisko Istrie patří Poreč. Největším městem na istrijském poloostrově je město Pula. Kvarner není podle názvu příliš známý, ovšem nabízí krásné destinace pro dovolenou, které již většina lidí zná, a tyto destinace jsou synonymem pro Chorvatsko. V oblasti Kvarner se nachází krásný ostrov Lošinj a hlavní destinace tohoto ostrova Mali Lošinj a Veli Lošinj. 

Dalmácie

Dálmácie se táhne podél pobřeží od města Zadar až po region Dubrovník. Dalmácie je typická pro svoje krásné a čisté moře a oblíbené turistické destinace. Severní Dalmácie nabízí krásné oblasti a města pro vaši dovolenou např. ve městečku Pakoštane. Mezi turisty jsou i oblíbené zájezdy na ostrov Pag, s hlavním centrem Novalja. Nejproslulejším centrem zábavy je pláž Zrće, kterou navštěvují mladí lidé z celé Evropy. Za zmínku jistě stojí i krásný ostrov Vir. Ještě mírně severněji od Pakoštane nalezneme oblíbený Biograd na Moru - tradiční, velmi pěkně upravené letovisko s bohatou vegetací. Jižněji od Pakoštane leží město Šibeník. Do spádové oblasti Šibeniku patří i mimořádný přírodní jev – národní park Krka. Ostrov Murter je největší v šibenické ostrovní skupině, která je součástí ostrovů Severní Dalmácie. Od pevniny je oddělen ve své střední části úzkým Murterským průlivem, na západě vody Murterského moře, které lemují na opačné straně Kornatské ostrovy.

Severní Dalmácie nabízí i destinace, jako jsou krásné historické město Primošten. Jižněji nedaleko historického města Trogir najdeme ostrov Čiovo, který nabízí poklidnou dovolenou s historii na dosah ruky. 

Střední Dalmácie, jejíž vévodí překrásné město Split, nabízí mnoho krásných měst a pláží. Za zmínku jistě stojí město Omiš, které nabízí krásné oblázkové, ale i písečné pláže. 

Jižní Dalmácie to je především velice známá Makarská riviéra a dovolená v krásné destinaci Baška Voda. Nedaleko, cca 8 km leží asi nejznámější město Makarska. Podgora, známé městečko a přístav na Makarské riviéře, je vzdálené asi 9 km od města Makarska. Jedná se o rušnější přímořské letovisko, které nabízí pestrý kulturní program v podobě rybářských večerů, koncertů, divadelních představení i množstvím disco klubů.

Kde bude probíhat vaše dovolená v Chorvatsku? 

Ubytování v Chorvatsku

Pro milovníky kempování nabízíme známé a oblíbené kempy v Chorvatsku. Pro chorvatské kempy je typické ubytování: mobilhome, bungalov, stan, karavan, dřevěné chatky a velmi oblíbený safari bungalov. Pro ty, kteří mají rádi spíše apartmány, Chorvatsko nabízí velké množství apartmánů v různých destinacích i kategoriích. Pro ty, kteří mají rádi úplný luxus a nechtějí se na své dovolené starat o nic, nabízíme hotely po celém pobřeží Chorvatska.

Chorvatské kempy

Kempy nabízejí skvělé ubytování v Chorvatsku. Velice oblíbeným je kemp Čikat v Mali Lošinj. Kemp nabízí skvělé zázemí a nově i otevřený Aquapark. Ve střední Dalmácii určitě stojí za to navštívit kemp Adriatic u městečka Primošten. V destinaci Baška Voda je také již tradiční a zavedený kemp Baško Polje. Severně od města Baška Voda můžete prožít příjemnou dovolenou v kempu Galeb u města Omiš a naopak jižněji, asi 30 km od Makarské riviéry, v kempu Dole u města Živogošče. U města Šibeník nalezneme luxusní kemp Solaris. Ostrov Pag nabízí několik kempů, ale mezi nejvyhlášenější dozajisté patří kemp Straško. Istrie nabízí čtyři známé a velmi oblíbené kempy: kemp Bijela Uvala a kemp Zelena Laguna s řadou kvalitního ubytování u města Poreč.

Apartmány v Chorvatsku

Apartmány jsou typické pro ubytování v soukromí. V naší nabídce najdete apartmány na ostrovech Mali Lošinj, Veli Lošinj Čiovo. Samozřejmě nesmí chybět ani oblíbená Baška VodaApartmán má k dispozici samostatné ložnice a obývací prostor většinou s možností rozkládacího lůžka a kuchyni. Ideální pro ty, kteří jedou do Chorvatska a chtějí si sami vařit. Vždy dbáme na to, aby byly apartmány vysoké kvality a naši klienti se rádi vraceli. Apartmány jsou dobrou alternativou ubytování v Chorvatsku. Vhodné pro páry i pro rodiny s dětmi. Pokud se jedná pouze o jeden pokoj s kuchyní, takovéto ubytování se nazývá Studio. Studio je levnější variantou apartmánu a je vhodný pouze pro páry, event. páry s malým dítětem. Nejlevnější variantou ubytování v soukromí jsou pokoje. Pokoje jsou buď s koupelnou nebo mají společnou koupelnu více pokojů. Kuchyň většinou bývá společná pro více pokojů.

Hotely v Chorvatsku

Hotely jsou komfortní ubytování v dobře vybavených pokojích se stravováním ve formě snídaně či polopenze. Z tohoto typu ubytování Vám můžeme nabídnout v městečku Mali Lošinj hotely Vespera a Aurora, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. V sousedním městečku Veli Lošinj nabízíme ubytování v hotelu Punta.