Ubytování Veli Lošinj | CK Atlas Adria
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

  • Otevírací doba ve dnech 6.5. - 8.5.2019 více
  • Katalog 2019 je na světě! více
Vyhledejte si svůj zájezd

Čtyřhvězdičkový vitality hotel Punta se nachází v malebném městečku Veli Lošinj, pouhých 50 metrů od pobřeží. Je obklopený stoletým borovým lesem a nabízí moderní design, luxusní wellness centrum i vlastní à la carte restauraci. Pro ty, kteří spíše preferují apartmány, nabízíme Apartmány Punta, které se nachází přímo u moře s nádherným výhledem na souostroví. Apartmány Punta jsou součástí Vitality Hotel Punta Complex. Hosté si mohou dopřát veškeré vybavení hotelu Punta.

Městečko Veli Lošinj leží na jižním břehu ostrova Lošinj. I když jeho název Veli Lošinj člověka vede k domněnce, že se jedná o velké město, opak je pravdou. Je to menší městečko s lázeňskou tradicí a je podstatně menší než 4 km vzdálený Mali Lošinj. Veli Lošinj vyniká mírným klimatem a dost vysokým počtem hodin slunečného svitu.

Veli Lošinj není jen lázeňským městem se spoustou vegetace. Za zmínku stojí i místní románský kostel sv. Mikuláše. Nesmíme zapomenout ani na barokní kostel sv. Antonína Poustevníka. Jeho interiér zdobí obrazy italských známých umělců. Za vaši návštěvu určitě stojí strážní věž, která byla postavena na ochranu. Věž vám poskytne velkolepý výhled na město i pobřeží.

Ve Veli Lošinju má své sídlo organizace Modrý světÚstav pro výzkum a ochranu moře. Tato organizace se snaží dostat do povědomí lidí informace o zdejším životním prostředí a jeho ekosystémech. Jejich hlavní projekty se tykají především populace místních delfínů. Jednou z iniciativ je i zdejší Lošinjské vzdělávací středisko o moři. Každý rok začátkem srpna se tu koná zábavně – vzdělávací akce "Den delfínů".
Najdeme zde několik parků a krásných zahrad, které vytváří malebný dojem spolu s klidem, pro které je Veli Lošinj velmi vyhledávaným místem pro strávení dovolené. V tomto úžasném městečku vám můžeme nabídnout ubytování v hotelu či apartmánech Punta.

Historie a kultura na Veli Lošinj 

Původní osídlení sahá do raného středověku. Nejstarší dochovanou stavbou je románský kostel sv. Nikoly z 15. století. Mezi další zajímavosti patří farní kostel sv. Antonína Poustevníka. Strážní věž s cimbuřím Gskok-kula sloužila k obraně proti pirátským nájezdům. Celé město má barokní a klasicistní ráz. V 19. Století si zde rakouská šlechta postavila honosné vily a rezidence. Nad městem dal arcivévoda Štěpán vybudovat park se vzácnými dřevinami.

Webkamera Veli Lošinj

Webkamera je umístěna přímo na v městečku Veli Lošinj a lze sledovat online dění i počasí. Web kamera umožňuje se podívat na prostředí a vychutnat si tak místo, i když tam zatím člověk není. O to více se poté těší na svoji dovolenou u moře. 

Webkamera Veli Lošinj

 

 

 

Nejprodávanější zájezdy