Rozhovor s elitním českým běžcem Janem Kohutem | Atlas Adria | Specialista na Chorvatsko
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

Rozhovor s elitním českým běžcem Janem Kohutem

14.05.2015 | Atlas Adria

Honza Kohut – elitní český běžec, zkušený trenér a instruktor fitness a lyžování, za sebou má už nesčetně běžeckých závodů v Česku i v zahraničí. Na závodech na Moravě či Slezsku takřka pravidelně získává 1. místa. Navíc má svůj vlastní běžecký tým, se kterým je také velice úspěšný. Mimo jiné si také zaběhl 12,5 km závod v Boskovicích – tzv. Boskovické běhy, kde se umístil na krásném druhém místě a se svým týmem získal zlatou. Jak se mu celá akce líbila, nám Honza popsal v krátkém rozhovoru:

Honzo, prvotně bych ti rád pogratuloval ke skvělému výkonu na Boskovických bězích a celkovému druhému místu. Jak bys zhodnotil tuto akci?

Závod se mi líbil do 10. kilometru, pak už to nebylo nic pro mě. Dlouhé a prudké kopce opravdu nemusím. Tam jsem taky ztratil vedení, které jsem po celou dobu měl. Jinak si myslím, že se akce docela povedla.

Jaká část tratě byla pro tebe nejtěžší a jakým způsobem se lze na takové věci připravit v tréninku?

Jak sem již zmínil, nejtěžší pro mě byly určitě poslední 2 km do kopce. Jelikož běhám převážně na silnici, tak mi chybí síla a právě ty výběhy kopců. Na tomto budu muset zapracovat. Přidat posilování, výběhy kopců a volné běhy v terénu.

Tento rok pořádáš společně s CK ATLAS Adria první ročník běžeckých kempů u moře na chorvatském ostrově Lošinj. Pro koho je tato akce určena a co od ní mohou běžci očekávat?

Běžecké kempy v chorvatsku jsou určeny jak pro začátečníky, tak pro pokročilé sportovce. Účastníci se můžou těšit na bohatý sportovní program. Mimo samotný běh se budeme zaměřovat i na nácvik běžeckých cvičení, posilování, kruhový trénink, strečink. Připraven je i turnaj ve volejbale a závěrečný běžecký test (závod). Myslím, že je to ideální příležitost, jak si užít aktivní dovolenou.

 

Honzovi přejeme mnoho dalších úspěchů a hodně sil do dalších tréninků a závodů!

 A kdo by snad ještě neměl zajištěnou svoji letní dovolenou, ať už aktivní či odpočinkovou, nemusíte chodit příliš daleko:) Podívejte se třeba na naši nabídku v rámci akce Second minute nebo na naše Last minute zájezdy.