Důležité informace | CK Atlas Adria
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

Důležité informace
Důležité informace

Důležité informace

Níže uvedené informace platí především pro naše vlastní zájezdy, tedy Safari bungalovy - Lošinj, Primošten, Biograd n. Moru, karavany - Primošten, Baško Polje, mobilní domy - Primošten, Baško Polje a chatky - Pakoštane, stany a bungalovy - Baško Polje. U ostatních zájezdů mohou být podmínky odlišné.

Rezervace a objednání zájezdu

Zájemce o zájezd nejdříve osobně, telefonicky, e-mailem, pomocí obj. formuláře na webových stránkách či využitím chatu provede rezervaci u cestovní kanceláře. Poté zákazník-objednavatel od  CK obdrží formulář Smlouvu o zájezdu (popř. smlouvu o pobytu) - dále jen SoZ. Klient je následně povinen doručit vyplněnou SoZ do CK nejpozději do určeného data rezervace.

Proces uzavření SoZ mezi klientem a CK lze provést jedním z následujících způsobů:

  1. Formulář smlouvy bude klientovi odeslán do nahlášeného e-mailu, popř. je k dispozici pro stáhnutí či tisk na webových stránkách. Ve formuláři klient vyplní příslušné údaje a vyznačí požadované služby (SoZ prosím vyplňte pečlivě a pravdivě, abyste později zbytečně neplatili poplatky popsané ve všeobecných podmínkách – změny v SoZ) a zašle e-mailem zpět do CK. Následně cestovní kancelář provede kalkulaci a odešle potvrzenou SoZ zpět zákazníkovi na e-mail. Následně klient potvrdí SoZ svým podpisem a naskenovan)
  2. Osobní schůzka a vyřízení celého procesu ohledně SoZ přímo v naší CK.
  3. Zaslání SoZ poštou - tato služba je zpoplatněna 49 Kč / jedno zaslání SoZ.

Pozn.: Upozorňujeme na dodržení lhůty splatnosti zálohy a doplatku uvedené ve SoZ.

Voucher – poukaz na zájezd

Bude doručen až po uhrazení celkové ceny zájezdu, cca 7 dnů před nástupním termínem (v případě zájezdů zakoupených na „Last minute“ bude zákazníkovi voucher doručen v návaznosti na datum uzavření SoZ). Voucher obsahuje všechny objednavatelem požadované a zaplacené služby a opravňuje ho k jejich čerpání. CK doporučuje kontrolu voucheru před odjezdem, aby bylo v případě nesrovnalostí možno vše vyřešit ještě před uskutečněním zájezdu. Zákazník je povinen voucher vzít s sebou na zájezd, aby byl kdykoliv k dispozici a k nahlédnutí pracovníkovi cestovní kanceláře. Bez poukazu na zájezd není cestovní kancelář povinna poskytnout žádné služby.

Pozn. : Standardně je voucher (společně s informacemi k zájezdu) zasílán elektronicky - na uvedený e-mail v SoZ. Má-li klient zájem o zaslání poštou, je tato služba zpoplatněna 49 Kč / zaslání voucheru (vč. informací k zájezdu).

Ubytování

DŘEVĚNÉ CHATY – Pakoštane

Dvoulůžková chatka bez možnosti přistýlky:

Jedná se o otevřený prostor ideální poloviny chaty, která má celkové rozměry 6 x 4 m a je rozdělena pevnou stěnou. Každá dvojice má vlastní vchod a vybavenou kuchyňku. Uvnitř se nachází kuchyňský kout vybavený základními potřebami pro vaření a stolování, sklokeramická deska, rychlovarná konvice, dvoulůžko, lednice o obsahu 140 l s malým zamražovačem, dostatečně velký prostor pro stolování v interiéru chaty (vhodný zejména při nepříznivém počasí), úložné prostory pro oblečení a zavazadla.

Čtyřlůžková chatka s možností jedné přistýlky:

Spojením dvou ideálních polovin – viz výše, vznikne chata pro 4 osoby s 1 kuchyňkou a jednou lednicí, s průchozími dveřmi mezi těmito dvěma místnostmi, s možností 1 přistýlky.

SAFARI BUNGALOVY – Mali Lošinj, Primošten, Biograd na Moru

Naší předloňskou novinkou jsou Safari bungalovy, které jsme v roce 2016 umístili do kempu Čikat. Pro velký úspěch tohoto typu ubytování byly v sezóně 2017 umístěny i v dalším kempu, a to v kempu Adriatic u Primoštenu. Pro sezónu 2018 budou tyto oblíbené Safari bungalovy umístěny nově i v kempu Soline u Biogradu na Moru. Safari bungalov je ve srovnání s ostatními typy kempového ubytování velmi prostorný – jeho rozměry jsou celých 35 m2. V našem Safari bungalovu jsou 2 prostorné ložnice, každá s dvoulůžkem (popř. možno od sebe oddělit na dvě samostatné postele). V denní části se pak nachází plně vybavená kuchyně s lednicí, sklokeramickou deskou a rychlovarnou konvicí a dostatečný prostor pro stolování. V kempu Adriatic a v kempu Soline je v denní části navíc i pohodlná pohovka, kterou lze využít i jako plnohodnotnou postel pro 5. osobu. Všechny místnosti jsou od sebe odděleny pevnou stěnou, která zároveň částečně slouží i jako úložný prostor. Velkou část Safari bungalovu tvoří prostorná zastřešená terasa, kde se u stolu pohodlně usadí až 8 osob.

KARAVANY S KLIMATIZACÍ – Baško Polje

Klimatizovaný karavan pro 4 osoby s možností 1 přistýlky se 3-mi oddělitelnými prostory (1. – vybavená kuchyňka, stůl a pohovka / přistýlka; 2. – manželské dvoulůžko, úložné prostory, 3. – patrová postel (dvě lůžka), úložné prostory) a zastřešenou terasou, kde se nachází další  lednice o obsahu 140 l s malým zamrazovačem a dostatečně velký prostor pro venkovní stolování.

KARAVANY NA PLÁŽI – Primošten

Moderní klimatizované, až čtyřlůžkové karavany s velmi prostornou zastřešenou terasou ze dřeva. V karavanu jsou dvě oddělitelné místnosti - 1. ložnice s manželským lůžkem, popř. 2 oddělenými postelemi, 2. - denní prostor s kuchyní a rozkládací pohovkou (doporučujeme pro jednu dospělou osobu nebo 2 děti). Jsou vybavené plnohodnotnou kuchyňkou včetně veškerých potřeb k vaření a stolování, lednice, el. vařiče, rychlovarné konvice atd. Karavany se nachází přímo na pláži a vynikají tak jedinečným výhledem na moře.

ZAŘÍZENÉ STANY – Baško Polje

Čtyřlůžkové stany se dvěma ložnicemi, s dostatečně velkým vnitřním prostorem. Ložnice jsou vybaveny „letištěm“ z molitanové matrace. Do výbavy každého stanu patří lednice, elektrický vařič, rychlovarná konvice, základní potřeby pro vaření a stolování., el. osvětlení stanu, kempový nábytek včetně plastových židlí a stolu. Před stanem je nyní navíc nově teráska (pódium) z podlážek pro příjemné posezení venku.

MOBILNÍ DOMY S KLIMATIZACÍ - Baško Polje, Primošten

S vlastním sociálním zařízením – sprchový kout, WC a umyvadlo. U některých modelů je WC umístěno zvlášť mimo koupelnu. Celkové rozměry obytného prostoru jsou 8 x 3 m, který je uvnitř rozdělen na ložnici s dvoulůžkem; denní prostor s kuchyňskou linkou vybavenou potřebami pro stolování, rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou, jídelním koutem a velkou lednicí s odděleným mrazákem; dětský pokojík se 2 lůžky a možností patrové přistýlky (určena pouze pro děti do 12 let); prostor se sociálním zařízením. Dostatečně velký prostor pro stolování v interiéru domu (vhodný zejména při nepříznivém počasí), úložné prostory pro oblečení a zavazadla a celková koncepce nového typu ubytování v kempu přináší ten nejvyšší možný standard pobytu uprostřed pravé přírody. Před vchodem je umístěna prostorná celodřevěná zastřešená terasa s designovým zahradním nábytkem. Mobilní domy v Baško Polje budou na jaře 2018 kompletně rekonstruovány - viz Novinky 2018 (str. 3).

ZDĚNÉ BUNGALOVY S KLIMATIZACÍ – Baško Polje

Bungalovy apartmánového typu - 2 oddělené ložnice, každá se dvěma lůžky, denní místnost s kuchyňským koutem a klimatizací, rozkládací pohovkou, WC a sprchový kout, malá terasa. Při obsazení pouze dvěma osobami bude k dispozici pouze jedna ložnice. Po vyprodání tohoto typu bungalovu jsou k dispozici ještě bungalovy, které mají v jedné z ložnic patrovou postel. Klienti ubytovaní v tomto zařízení budou předem upozorněni a toto bude též písemně stvrzeno ve Smlouvě o zájezdu a voucheru.

APARTMÁNY A HOTELY

Stručný popis nabízených ubytovacích kapacit je vždy u konkrétní nabídky daného apartmánu / hotelu.

Lůžkoviny a povlečení

V každé kempové ubytovací jednotce jsou k dispozici lůžkoviny (polštářek, deka / přikrývka). Také používání ložního prádla (prostěradlo, potahy na polštáře a deky) je zahrnuto v ceně  zájezdu. Při zahájení pobytu klient převezme na stanovišti delegátů příslušný počet povlečení a sám si lůžkoviny povleče. Při ukončení pobytu odevzdá použité povlečení zpět na stanoviště delegátů.

Poškození a zničení vybavení

Za poškozené, zničené či ztracené vybavení ubytovacích kapacit CK, nebo poškození ubytovací kapacity, je povinen účastník uhradit škodu přímo v místě pobytu. K určení výše náhrady slouží inventární seznam, který je k dispozici v každém ubytovacím objektu. Za škodu je považován také částečný nebo žádný závěrečný úklid ubytovacího prostoru, u kterého není tento úklid zakalkulován v ceně ubytování. Odpovídající částku je oprávněn inkasovat pracovník CK, resp. strhnout ji z kauce, Pracovník CK na vyžádání vystaví řádný daňový doklad.

Kauce

Každý klient CK, který přicestoval do pobytového místa vlastní dopravou, je povinen složit vratnou kauci ve výši 1 000 Kč / voucher. Z této částky budou hrazeny případné škody a ztráty zaviněné v průběhu pobytu. Částku převezme delegát ihned po příjezdu klienta a potvrdí svým podpisem na voucher (poukaz na zájezd) příjem. Při odjezdu klienta, po ukončení pobytu a předání ubytovací kapacity, vrátí pracovník CK odpovídající sumu. Pokud rekreant (objednavatel zájezdu) nepřevezme při odjezdu tuto kauci, zaniká mu právo na pozdější vyrovnání.

Stravování

Vlastní příprava stravy v plně vybavené kuchyňce každého karavanu, mobilního domu, bungalovu, Safari bungalovu, stanu, apartmánu a dřevěné chaty. U většiny ubytovacích kapacit lze objednat polopenzi, plnou penzi či večeře (z našich vlastních zájezdů nelze zajistit stravování pouze u kempu Adriatic - Primošten).

Střídání turnusů

Příjezd autobusů do kempů nebo ubytovacích kapacit je předpokládán do 9:00 hod. Vlastní výměna rekreantů bude probíhat podle pokynů delegátů CK. Odjíždějící rekreanti uvolní do 9:00 hod. lednici a jednu ložnici v safari bungalovech, dřevěných chatách, karavanech a mobilních domech pro rekreanty přijíždějící. Tento systém umožňuje všem střídajícím přípravu stravy, úkryt při nepřízni počasí, zajištěná zavazadla atd., v průběhu dne společného užívání ubytovací kapacity. Odjezdy autobusů z kempu jsou závislé na čase příjezdu do kempu, s ohledem na povinnou bezpečnostní přestávku řidičů. Odjezd není dříve než v 16:00 hod. Více informací týkající se střídání turnusů obdrží klienti cca týden před odjezdem. Ubytování klientů do bungalovů, apartmánů a hotelů je v průběhu nástupního dne, přesněji bude uvedeno v bližších informacích.

Delegáti a půjčování sportovních potřeb

Jsou vždy čeští zástupci naší cestovní kanceláře v zahraničí. Klientům jsou k dispozici přímo v místě pobytu po celý průběh pobytu v rámci své pracovní doby – v nevyhnutelných případech 24 hodin denně (týká se pouze kempů Čikat, Soline, Cuka, Adriatic a Baško Polje; pro klienty v některých hotelích a v apartmánech v Chorvatsku bude delegát k dispozici na začátku pobytu a dále pouze na telefonu, případně se na vyžádání dostaví do místa ubytování klientů). Delegáti zajišťují půjčování sportovních potřeb (za úhradu v Kč nebo Kn - horská kola, míče na různé sporty, ping-pongové stoly s vybavením, elektrické grily aj. – v každém kempu je vybavení půjčovny odlišné; ceny a systém půjčování bude klientům sdělen v každém konkrétním kempu), zprostředkovávají fakultativní výlety (nezodpovídají však za provedení a průběh výletu), poskytují potřebné informace, řeší případné problémy či reklamace, v případě úrazu nebo onemocnění zprostředkují kontakt s asistenční službou popřípadě doprovodí k lékaři aj. Ze zimních zájezdů je delegát k dispozici pouze v Zell am See.

Pobytová taxa

Každý návštěvník Chorvatska, starší 12 let, je povinen uhradit pobytový a registrační poplatek spolu s pojištěním proti živelným pohromám. Po vzájemné dohodě s vedením kempových, apartmánových a jiných ubytovacích zařízení, hradí tyto poplatky rekreant u většiny zájezdů prostřednictvím naší cestovní kanceláře (je vždy uvedeno u konkrétních zájezdů). Výše pobytové taxy je vždy uvedena v ceníku jednotlivých destinací mezi povinnými příplatky. Objednavatel skupinového zájezdu uhradí pobytovou taxu v doplatku v souladu s doručeným jmenným seznamem všech spolucestujících do CK.

– CK musí mít k dispozici tento seznam nejpozději 6 týdnů před nástupním termínem

– případný rozdíl, vzniklý změnou osob v době po doručení seznamu, je objednavatel zájezdu povinen finančně vyrovnat s pracovníkem CK v místě pobytu proti vystavení řádného dokladu

Pasové, vízové a zdravotní předpisy

Návštěvník Chorvatska je povinen mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz, který má platnost minimálně po dobu pobytu. Nezletilé děti musí být vybaveny vlastním cestovním dokladem (již nestačí zápis v cestovním dokladu rodiče). Dítě, jež necestuje společně s rodiči, nemusí být vybaveno jejich souhlasem (souhlasem zákonného zástupce) s cestou v doprovodu jiné osoby, nicméně v případě mimořádných událostí je praktické takový písemný souhlas mít u sebe.

Pokud klient hodlá pobývat na území Chorvatska déle než 3 měsíce, má povinnost přihlásit se k pobytu na krajském policejním ředitelství nebo na policejní stanici nejpozději do 8 dnů po uplynutí 3 měsíců jeho pobytu. Policie na základě toho vydá potvrzení o přechodném pobytu.Očkování nebo jiné zdravotní náležitosti nejsou požadovány.

Dárkové kupóny a šeky

Při úhradě Vámi vybraného zájezdu z nabídky tohoto katalogu lze uplatnit níže uvedené benefitní poukázky, kupony či šeky od těchto společností: LE CHÉQUE DÉJEUNER, SODEXO,EDENRED, BENEFITY a.s., BENEFIT PLUS (platí pouze pro letní pobyty v Safari bungalovech – Mali Lošinj, v Safari bungalovech v Biogradu na Moru, v chatkách v Pakoštane, v mobilhomech, Safari bungalovech a karavanech v Primoštenu a v mobilhomech, karavanech, stanech a v bungalovech v Baško Polje). Poukázkami lze uhradit max. 50% z ceny zájezdu (zbývající část je třeba doplatit v hotovosti či převodem na účet). Uplatnění benefitů lze využít za předpokladu uzavření Smlouvy o zájezdu přímo s naší CK bez účasti zprostředkovatele. Pro vzdálenější majitele kuponů a šeků, kteří je nemohou doručit do naší kanceláře v Brně osobně, stačí zaslat spolu s vyplněnou SoZ poštou formou cenného psaní.

Užitečné informace

Měna v Chorvatsku – chorvatská kuna. Přibližný kurz v létě 2017 – 1 kuna = 3,6 Kč;

1 EUR = 7,4 kuna; 100 Kč = 27,7 kuna (české koruny lze vyměnit bez problémů).

DŮLEŽITÉ ADRESY:

Velvyslanectví Chorvatské republiky v ČR: V Průhledu 9, Praha 6; tel.: 235 090 801

Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku: Radnička cesta 47/VI, Zagreb; tel.: +385 1 617 7246, +385 1 617 6894, konzulární pohotovost-mobil: +385 91 612 1533

Velvyslanectví Slovenské republiky v Chorvatsku: Prilaz Gjure Deželiča br. 10, Zagreb; +385 14877070, konzulární pohotovost-mobil: +385 98 278 182

DŮLEŽITÁ TEL. ČÍSLA:

Směrové číslo z Chorvatska do ČR 00420

Směrové číslo z Chorvatska do SR 00421

Policie Chorvatské republiky 192

Hasiči Chorvatské republiky 193

První pomoc v Chorvatsku 194

Jednotná nouzová linka - 112

Pomoc na cestě v Chorvatsku – HAK – 1987