Podmínky cestování - COVID | Atlas Adria | Specialista na Chorvatsko
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

Podmínky cestování - COVID

aktualizováno 7.4.2021

Uvažujete-li nad variantou prchnout z tohoto blázince k moři, máme zde nyní pro Vás ty nejaktuálnější a nejpodstatnější informace ohledně cesty do Chorvatska – stručně a přehledně:

Pro vstup do Chorvatska stačí:

1)    Negativní ANTIGENNÍ test (ne starší než 48 hodin) – ten je možné si nyní nechat v ČR udělat ZDARMA, jak jistě víte, nebo samozřejmě PCR test.

NEBO

2)    Potvrzení o tom, že jste v posledních 180 dnech (6 měsíců) prodělali Covid – musí být však starší 11ti dní. Potvrzením je myšlen i pozitivní výsledek PCR testu (co Vám pošlou z laboratoře), popř. Vám lékař vystaví potvrzení o tom, že jste nemoc prodělali

NEBO

3)    Očkování na Covid (musí od něj uplynout alespoň 14 dní)

DĚTI DO 7 let – ŽÁDNÉ PODMÍNKY! Takto malé děti mají vstup naprosto volný

TRANSIT přes Rakousko, Slovinsko – volný! Jen je potřeba nějak doložit, že jen projíždíte (např. voucher k ubytování, potvrzení o rezervaci ubytování atd.)

 

Dále stále platí, že pro vstup je potřeba vyplnění formuláře „ENTER CROATIA“, ten naleznete zde: www.entercroatia.mup.hr 

Před odjezdem zpět do ČR:

1)    Nově (od 5.4.) není potřeba podstupovat test ještě v Chorvatsku! ŽÁDNÝ!

2)    Jen je třeba vyplnit jednoduchý formulář (oznámení příjezdu krajské hygienické stanici): https://plf.uzis.cz/ - potvrzení o jeho vyplnění mohou kontrolovat na hranicích.

Po návratu do ČR:

1)     je potřeba nejpozději do 5ti dnů podstoupit PCR test – do té doby je třeba být v izolaci. Nicméně – je možné jít na test třeba okamžitě – ještě v tentýž denkdy se vrátíte. Výsledky jsou většinou do druhého dne. Tudíž se nemusíte bát, že byste byli ještě další týden po dovolené „zavření“ doma a nemohli např. do práce… záleží jen na Vás, na kdy si test naplánujete.

2)    Od chvíle, kdy budete mít výsledek testu (samozřejmě negativní), jste opět "volní"!

 

Jak sami vidíte, na cestě do Chorvatska již není nic složitého, ani drahého... Stačí se jen rozhodnout, sbalit si kufr a vydat se za sluníčkem a neskutečnou pohodou, kterou Chorvatsko nabízí.