Zell am See – tady si vybere každý | CK Atlas Adria
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

  • Aktuální informace pro klienty více

Zell am See – tady si vybere každý

13.11.2014 | CK Atlas Adria

Zell am See, název pro menší rakouskou obec a zároveň celou zdejší oblast je synonymum pro pojem aktivní dovolená. Neexistuje snad variabilnější destinace, než právě region Zell am See a také obec Kaprun. Svým jedinečným terénem a krajinou dává tato oblast na výběr z nepřeberného množství vyžití, ať už ve formě sportu nebo jiného aktivního (či méně aktivního) odpočinku.

Ledovce, hory i jezera – to všechno vám nabídne Zell am See na jediném místě.

Krajinu tvoří náhorní plošina Schmittenhöhe; váš pohled upoutá křišťálově průzračné Zellské jezero, které je jedno z nejčistších v Evropě a když se podíváte o kousek výš, nabídne se vám ohromující pohled na hory včetně jediného ledovce v Salcbursku– Kitzsteinhorn Gletscher.

Zell am See   

Oblast Zell am See nabízí k lyžování tři skiareály, propojené jedním skipasem.

První z nich ve středisku Kaprun leží právě na zmiňovaném ledovci. Ten dosahuje úctyhodných 3203 metrů nad mořem a pokrytý sněhem je téměř celoročně – na Kitzsteinhorn si zalyžujete od podzimu až do léta. Samotné lyžařské středisko se nachází na severní straně masivu a v době svého vzniku bylo dokonce prvním ledovcovým lyžařským střediskem v celém Rakousku. První lanovka odtud vyjela v roce 1965, dnes už dopravu na vrchol ledovce zajišťují kabinové lanovky dvě. Ty vás vyvezou až do výšky 3029 metrů, samotné středisko se rozkládá ve výšce 1975 až 3000 metrů nad mořem. Ledovec disponuje spíše lehčími a středně obtížnými trasami, ale náročnější jezdce potěší například sjezdovka s boulemi, nebo sjezd s měřením času.

Kitszsteinhorn

Druhým z nich je středisko Schmittenhöhe, ležící přímo u jezera Zell am See. To je určeno zejmína pro pokročilejší lyžaře, dokonce i některé modré sjezdovky mohou být náročnější, než by jejich označení napovídalo. Toto středisko se pyšní hlavně svými skvěle upravenými černými sjezdovkami.

Třetí z nich je skiareál Maiskogel, ležící rovněž v blízkosti horského městečka Kaprun potěší všechny rodiny, které do oblasti Zell am See zavítají. Velké množství sjezdovek lehčí a středně těžké náročnosti ocení nejen děti, ale i jejich rodiče.

Celkově se v komplexu skiareálů v této oblasti nachází přes 130 km lyžařských tras všech obtížností a více než 50 lanovek a vleků, které vám v Zell am See zajistí kvalitní lyžování.

A jak už bylo řečeno, region Zell am See nepotěší jenom příznivce lyžování. Na své si přijdou i milovníci vysokohorské turistiky, kteří zde budou v opravdovém ráji. Nicméně i když si nenaplánujete celodenní výšlap na některý z místních vrcholů, i tak se můžete kochat pohledem na nádhernou rakouskou krajinu, třeba na jednom z menších výletů, které jsou zde také realizovatelné.

Volný čas zde můžete zaplnit také jízdou na kolečkových bruslích, cykloturistikou nebo například využitím jednoho z místních golfových hřišť. V oblasti se také nachází bobová dráha, která je funkční po celý rok.

Maiskogel

Večer nezapomeňte relaxovat. Zell am See vám nabídne množství horských chat, útulných hospůdek a ski-barů, kde vám s výhledem na překrásné horské panorama bude chutnat něcco dobrého dvakrát tolik. Nebo dáte přednost relaxaci ve známém wellness centru „Tauern Spa“ v městečku Kaprun? Volba je jen na vás!

CK Adria Vás ráda ubytuje v příjemném penzionu Alpenheim nebo aparthausech Alpen Chalets, které nabízí ubytování i pro větší skupiny. A co víc – v místě je česky hovořící delegát, na kterého se během pobytu můžete kdykoliv obrátit! Více info ZDE.