Livigno vyhrálo ocenění nejlepší freeride středisko | CK Atlas Adria
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

  • Aktuální informace pro klienty více

Livigno vyhrálo ocenění nejlepší freeride středisko

19.11.2015 | CK Atlas Adria

Již druhým rokem bylo freeridovými fanoušky zvoleno Livigno  jako "Nejlepší Freeride Resort ". Poté, co obdrželo Livigno ocenění, neusnulo toto středisko na vavřínech, ale připravuje oblast pro nadcházející, blížící se sezónu.

Livigno - vyhlášen nejlepším resortem na freeride
Projekt "Livigno Feel the Powder", která je zaštítěna APT (Tourist Office Livigno) - ve spolupráci s Alpsolut, byl zahájen tím, že se primárně zaměřili na bezpečnost a umístili bezpečnostní prvky. Po pečlivém prostudování území, je denně vydáván bulletin lavinového nebezpečí, který je denně komentován v lokálních televizích v celé lyžařské oblasti. Dalším krokem bylo umístění několika kontrolních stanovišť, aby dohlížely na řádné fungování ARTVA vysílačů. Dalším krokem byla organizace týdenních schůzek věnovaných bezpečnosti a exkurzím s Alpine Guides of Livigno, který zahrnoval lyžařské sjezdy s využitím helikoptéry.

Projekt "Livigno Feel the Powder" oznámil vznik dvou velkých freeridových oblastí s úžasným prašanem a s důrazem na eliminaci rizika a bezpečnost zároveň. Tyto oblasti je možné využít již před zahájením klasické lyžařské sezóny.


Stefano Cusini, který je zodpovědný za celý projekt říká: „Dnešní lyžaři mají nové touhy“ a doplňuje: „Všichni hledáme nové emoce a nové zážitky tak, abychom mohli co nejvíce cítit svobodu během naší dovolené. Samozřejmě, když nejezdíte po označených sjezdovkách, musíte si být vědomi rizika. Vždy mějte odpovídající vybavení a vždy je dobré využívat služeb specializovaných průvodců“.

Zatímco se všechny oči obracejí k nebi a čekají na sníh, šéf projektu podotýká, že již nyní je možné se přihlásit ke službě Powder Alert, který vám zašle upozornění e-mailem, pokud jsou podmínky pro freeride ideální.