Bad Kleinkirchheim - středisko nevídaných možností pro lyžaře i milovníky wellness! | Atlas Adria | Specialista na Chorvatsko
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

  • Uzavření kanceláře více

Bad Kleinkirchheim - středisko nevídaných možností pro lyžaře i milovníky wellness!

11.11.2014 | Atlas Adria

Zima se nezadržitelně blíží a kdo vybírá zimní dovolenou už teď, rozhodně nedělá špatně. Právě naopak. Bez časového stresu si nabídky na zimní nebo jarní lyžování mnohem lépe promyslíte a leckde také včasnou koupí ušetříte. Jenže jak vybrat to správné lyžařské středisko pro vaši idylickou dovolenou na zasněžených stráních?

 Pokud již zvažujete lyžování mimo Českou republiku a váš pohled již upoutala naše sousední alpská země – Rakousko, určitě jste už museli narazit na název jednoho z největších lyžařských středisek Korutan– Bad Kleinkirchheim.

 Tato oblíbená zimní destinace se oblíbenosti se těší právem. Leží v jižní části Rakouska v pohoří Nockeberg a zajímavá je především netradičním kombinováním lyžování s lázeňskou tradicí.

Bad Kleinkirchheim zaujme tím, čím by správné lyžařské středisko mělo zaujmout především – sjezdovkami. Lyžaři mohou využít 103 km upravených tras, na které vás vyveze 33 moderních lanovek. Vybrat si můžete z přepravy kabinovou lanovkou, sedačkovou lanovkou nebo tatrapomou. Sjezdovky jsou převážně střední obtížnosti, ale rozhodně nechybí i náročnější svahy, některé dosahují sklonu až 70%. A nedostatku vhodných sjezdovek se nemusí se bát ani děti, nebo začátečníci. Pro ně je Bad Kleinkirchheim vybaven modrými sjezdovkami a pro děti i dospělé, které ještě lyžovat neumějí je k dispozici i lyžařská škola a minisjezdovka s pomou.

Bad Kleinkirchheim

Pýchou střediska je rozhodně sjezdovka Světového poháru Franz-Klammer-Abfahrt, pojmenovaná podle světoznámého sjezdaře Franze Klammera, který je místním rodákem. Tato lyžařská lahůdka je dlouhá 4,2 km s výškovým rozdílem 920m.

Pro snowboardisty je u lanovky Kaiseburg vytvořeno několik překážek a milovníci klasického lyžování také nepřijdou zkrátka. Bad Kleinkirchheim nabízí několik běžeckých tras, z toho jednu uměle zasněžovanou, další třeba v téměř dvoutisícové výšce.

 Zkrátka co se týče sjezdovek, nelze resortu Bad Kleinkirchheim nic vytknout. S dostatkem sněhu se dovolená stává idylickou a při jeho případném nedostatku může středisko uvést do provozu až 800 sněžných děl.

Lyžování v Bad Kleinkirchheim

Druhou (a neopomenutelnou) silnou stránkou Bad Kleinkirchheim jsou již zmiňované lázeňské komplexy. Jmenovitě se přímo v městečku nacházejí dvě lázeňské střediska. První z nich se jmenuje St.Kathrein, druhé nese název Římské termální lázně tzv. Römerbad. Bazén druhého z nich je dokonce tak blízko svahu, že můžete při koupání v termální vodě pozorovat lyžaře, sjíždějící elegantními obloučky ke spodní stanici kabinkové lanovky.

 Termální lázně v Bad Kleinkirchheim

Pokud tedy hledáte lyžařské středisko, které nabídne i jinou zábavu než jen lyžování, Bad Kleinkirchheim je tou správnou volbou. Přivítá s otevřenou náručí zkušené lyžaře, rodinné výpravy i milovníky wellness.

Teď už jen vybrat si z našich apartmánů 50-100 m od lanovky ZDE!