Primošten | CK Atlas Adria
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

  • Otevírací doba 23.12. 2019 - 5.1. 2020 více
  • Katalog 2020 je na světě! více

Primošten

14.05.2014 | CK Atlas Adria

Malebné městečko Primošten zaujme hned při pohledu do mapy. K pevninské části města jsou totiž úzkým pruhem pevniny připojeny dva malé poloostrovy. Tento podivný tvar ale má své opodstatnění. Primošten byl dříve tvořen pouze jedním ostrovem, na kterém se dnes nachází historická část města. V 16. století byl ale připojen mostem a hrází k pevnině a dal tak vzniknout dnešní podobě celého města. Odtud také pochází název Primošten, což v překladu znamená doslova „přiblížen mostem“.

Historické město Primošten

 "Ostrovní část" městečka Primošten

Jak bylo tedy řečeno, Primošten tvoří novější pevninská část, stará historická část (původně ostrovní rybářská vesnička) dnes připojena hrází a další bývalý ostrov Raduča, který dnes zaujímají výhradně zařízení cestovního ruchu (ubytovací, stravovací, zábavní, krytý bazén atd.).

Když vejdete branou do nejkrásnější staré části města, nacházející se na poloostrůvku, ohromí vás nádherné, terasovitě uspořádané historické centrum. Ulice se kaskádovitě zvedají k dominantě celého poloostrova – kostelu svatého Jiří, který je památkou, která opravdu stojí za zhlédnutí. Tento architektonický klenot, pocházející z 15. a 18. století se majestátně tyčí nad městem a kromě krásného pohledu zvenčí nabízí i vnitřní výzdobu. Z ní stojí za zmínku zejména vzácná ikona Matky Boží ve stříbrném rámu. Od kostela se také naskýtá velkolepý výhled na město, moře i okolní pobřeží.

Primošten - kostel sv. Jiří

Primošten - kostel sv. Jiří

Když se dostatečně nabažíte historie a zatoužíte po koupání, sportování nebo jiném druhu zábavy, Primošten má opět co nabídnout. Koupání je víceméně orientováno na rekreační poloostrůvek Raduča, kde najdete oblázkové pláže s pozvolným vstupem do vody. Na stejné místo je soustředěna také většina ubytovacích zařízení.

Primošten a krásné pláže
Primošten - pláže, na kterých je radost poležet

Sportovní zázemí také nepokulhává, Primošten disponuje tenisovými kurty (doporučená je rezervace, kurty bývají často obsazeny), stoly na ping-pong, volně přístupným fotbalovým hřištěm, ale i třeba osmnácti jamkami na minigolf. Primošten má rovněž dobré podmínky pro provozování vodních sportů (jachting, potápění, windsurfing).

Jako správné přímořské letovisko Primošten nabídne zábavu i po západu slunce. Při večerní procházce po pobřeží nezapomeňte posedět v jedné z mnoha restaurací nebo pizzerií a byl by velký hřích neochutnat místní specialitu – vyhlášené červené víno babić

A pokud před romantickými procházkami dáváte přednost divočejší zábavě, rozhodně nevynechte návštěvu oblíbené diskotéky Aurora. Vzdálená asi jeden kilometr od obytné části letoviska, patří se svou kapacitou 3000 návštěvníků k největším, a také k nejlépe vybaveným prostorám tohoto druhu v celém Jadranu.

 Primošten discoclub Aurora

Primošten - discoclub Aurora

Primošten je zkrátka místem, který upoutá nejen na mapě, ale i ve skutečnosti. Po právu patří k nejoblíbenějším chorvatským letoviskům a naše CK Vám ráda nabídne ubytování chatách v nedalekém kempu Adriatic či apatmány s bazénem ihned nad kempem.