Baška Voda | Atlas Adria | Specialista na Chorvatsko
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

  • Uzavření kanceláře více

Baška Voda

15.05.2014 | Atlas Adria

Baška Voda je místo s nezaměnitelnou atmosférou. Pokud se chystáte do Chorvatska a hledáte ozkoušené letovisko, Baška Voda je sázkou na jistotu. Malé městečko na jihu Chorvatska nabízí návštěvníkům nejrůznější možnosti vyžití, vybere si každý, ať už sportovec, milovník kultury, vysokohorský turista, nebo nadšený plážový rekreant.

Baška Voda je součástí Makarské riviéry, samotné město Makarska je vzdálené zhruba 10 km. Nádherná vegetace upoutá na první pohled. Město je z jedné strany lemované impozantní hradbou pohoří Biokovo, které jakoby shlíželo na malebnou krajinu pod ním. Z druhé strany pobřeží Bašky omývá Jadranské moře, teplé a lákající ke koupání.

Kromě Jadranu a pohoří Biokovo místní příroda uchvátí také bohatými borovými lesy, dosahujícími až k plážím, kde slunícím se turistům nabízí svůj stín pro ničím nerušený odpočinek. Spolu s typickým bzukotem cikád vytvoří vůně borovic idylickou středomořskou atmosféru.

přístav města Baška Voda

Baška Voda - přístav

A co tedy může Baška Voda v létě nabídnout?

Rodinám s dětmi a milovníkům moře

To nejdůležitější pro většinu turistů na dovolené u moře je moře. A právě moře a jemu přilehlé pláže jsou zde překrásné. Jelikož se jedná o součást Makarské riviéry, jak už bylo výše zmíněno; pláže jsou převážně oblázkové, místy písčité. Příznivé podmínky pro koupání nabízí Baška Voda také rodinám s dětmi, jelikož vstup do moře je velmi pozvolný. A jedna z místních pláží, hlavní pláž zvaná Nikolina, byla vyznamenána dokonce Modrou vlajkou, což je mezinárodní ocenění za vysoký standard ochrany přírody, kvality vody, vybavení, čistoty pláže nebo například bezpečnosti pláže. 

Baška Voda pláže
Baška Voda a její nádherné oblázkové pláže
 
Baška Voda a její vodní atrakce
Baška Voda - vodní atrakce

Milovníkům historie

Ačkoli je Baška Voda spíše jedním z mladších letovisek, i přesto zde najdeme některé historické památky. Za zmínku stojí určitě pozůstatky byzantské osady na pahorku Gradina, pozdně barokní kostel sv. Vavřince, nebo kostel sv. Mikuláše, který je patronem celé obce a jehož socha na nábřeží bystře dohlíží na koupající se turisty.

Dále doporučujeme návštěvu několika místních muzeí, nachází se zde Archeologické muzeum, Městské muzeum a zajímavé Malakologické muzeum, které láká na výstavu nejrůznějších mušlí, a to mušlí, vylovených nejen z Jadranského moře, ale z celého světa.

Patron města Baška Voda je sv. Mikuláš 

Baška Voda – Socha sv. Mikuláše (Sveti Nikola)

 

Vyznavačům (nejen) adrenalinových sportů

Díky dobrým podmínkám může Baška Voda uspokojit i milovníky sportů. A to jak těch vodních (jachting, potápění, windsurfing, vodní lyže, vodní skútry, parasailing); tak i míčových (tenis, plážový volejbal, fotbal, házená, košíková, minigolf).

Na své si přijdou i pěší turisté, kteří se mohou vydat na vysokohorské túry do Biokova; i cyklisté, kteří mohou vyrazit jak na kratší vyjížďky, tak na náročné horské výšlapy.

socha v přístavu města Baška voda

Baška Voda - přístav

„Nočním ptákům“ a mladým

Baška Voda je také město, kde zábava nekončí ani když se pláže vylidní. Nabízí pobavení na diskotékách, v restauracích, konobách, barech, nebo třeba na tanečních terasách.

A v rámci letního festivalu Baškovoško ljeto si můžete po celou sezónu vychutnat na promenádě třeba zvučný zpěv tradičních mužských pěveckých sborů.

Tak už víte, kam v létě vyrazíte na dovolenou? Pokud to bude právě Baška Voda, věřte, že nebudete litovat. Ať už je pro vás totiž představa dovolené nebo odpočinku jakákoliv, toto oblíbené letovisko nabízí zábavu pro každého. Ubytování přímo v letovisku Baška Voda Vám poskytneme v moderních letních bytech s klimatizací. Necelé 2 km od městečka - v kempu Baško Polje, Vám také nabídneme ubytování v mobilhomech, karavanech, bungalovech či stanech. Více informací naleznete ZDE.