25 důvodů proč navštívit Chorvatsko alespoň jednou! | CK Atlas Adria
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálně

 • Aktuální informace pro klienty více

25 důvodů proč navštívit Chorvatsko alespoň jednou!

26.01.2018 | CK Atlas Adria

Chorvatsko je neuvěřitelně rozmanitá země plná kultury, historie, překrásné přírody a také velice chutných jídel. Jak se může zdát, jsme velkými fanoušky Chorvatska a chtěli bychom se s Vámi podělit o 55 důvodů, proč tuto krásnou zemi navštívit alespoň jednou za život! :) 

 

1. PŘÍRODA

Zatímco mnoho zemí má krásnou přírodu, Chorvatsko má velmi rozmanitou krajinu s horami, jezery, řekami, Jaderským mořem, lesy a mnoha ostrovy!


(foto Google)

 

2. PLITVICKÁ JEZERA

Dalším důkazem mohutné přírody Chorvatska jsou Plitvická jezera, známá také jako "Plitvička jezera" v chorvatštině. Kouzelné výhledy, vodopády a jedna z nejvíce tyrkysových vod v Chorvatsku.

Koukejte na tu překrásnou vodu!


3. JÍDLO

Existuje mnoho chorvatských jídel, které jsou jedinečné, ale samozřejmě díky své pobřežní poloze, jsou většinou známé pro kvalitní mořské plody. Pokud navštívíte například Hinterland a Záhřeb, můžete zde ochutnat několik tradičních pokrmů s mnoha příchutěmi.

JEDNY Z NEJPOPULÁRNĚJŠÍCH CHORVATSKÝCH JÍDEL:

 • Pasticada
 • Strukli
 • Skampi na buzaru
 • Istarski Fuzi
 • Punjene Paprike
 • Sarma
 • Cobanac
 • Povrće na žaru
 • Pršut


4. DUBROVNÍK

Jste-li fanouškem Hry o trůny, tak pravděpodobně toto místo poznáte. Ve slavné televizní sérii je Dubrovník skutečným přistátkem krále.

Nicméně toto město je mnohem víc než to. V Dubrovníku můžete prozkoumat skutečnou historii z dávných dob, která je velmi dobře zachovalá. Jeďte sem v květnu nebo září a dopřejte si majestátní atmosféru.

Mimo Dubrovník můžete také navštívit svěží ostrov Lokrum, který má také historický význam.


5. DOBRODRUŽSTVÍ V OMIŠI

Zde můžete zažít trochu toho adrenalinu a jít vyzkoušet ziplining nebo rafting. Zaručujeme Vám, že si tu užijete spousty legrace! Není to však pouze o adrenalinovém zážitku, Omiš je velice krásné místo.

Jako ubytování v této destinaci Vám můžeme nabídnout mobilní domy v kempu Galeb.

 

6. DIOKLECIÁNŮV PALÁC VE SPLITU

Toto místo je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí celého Chorvatska. Pokud sem dorazíte v 6 hodin dopoledne, budete mít celé místo pro sebe!

Při ranní procházce kolem paláce máte pocit, jako byste se vrátili v čase! Opravdu kouzelné místo, které stojí za návštěvu.

 

7. POZORUHODNÉ PLÁŽE

Chorvatsko má spoustu hezkých pláží a zde můžete vidět některé z nejlepších:

 • Lubenice Beach
 • Vela Beach
 • Dubovica, Hvar
 • Zlatni Rat
 • Primosten
 • Lovrecina Bay, Brac
 • Prozid, Korcula
 • Zrce Beach, Pag

 

8. YACHT WEEK

Představte si, že strávíte týden na jachtě s přáteli, budete se bavit na slunci, prozkoumávat Jaderské moře a jen si užívat života na moři. Je to oblíbený festival pro mládež z celého světa, a pokud je to pro Vás zajímavé, podívejte se na níže uvedené video.

 

9. KOSTEL SV. MARKA

Pravděpodobně nejvíce jedinečný kostel, ktery můžete vidět. Střecha kostela je velice pozoruhodná a vypadá téměř jako z perníku nebo něco podobného. Pokud navštívíte Záhřeb, toto místo by nemělo na Vašem seznamu chybět!

 

10. PAKLENICA - NÁRODNÍ PARK

Pamatujete si, jak jsme již uváděli, že v Chorvatsku je příroda naprosto fantastická? No, máme pro Vás další důkaz!

 

11. CHORVATSKÉ PÍSNĚ

V Chorvatsku je spousta krásné hudby, tady máme krátký náhled toho, co zde můžete slyšet. Docela chytlavé, že?

 

12. MĚSTO MAKARSKA

Velmi krásné staré pobřežní město, které se v dnešní době stalo oblíbeným turistickým cílem. Jedno z nejoblíbenějších míst v Chorvatsku, kde budete mít v blízkosti vše, co byste mohli chtít.

Možností ubytování v okolí máme spoustu.

A také dosti velký kemp - Baško Polje, kde Vám taktéž máme co nabídnout.

 

13. KLIMA


Počasí je příjemné celoročně s mírnými zimami ve srovnání s chladnějšími regiony Evropy. Teplé teploty během jara a na podzim lákají na dokonalý útěk od zimy.

 

14. TROGIR

Toto místo je opravdu skvělé a jen krátkou jízdou ze Splitu, ať už autobusem nebo autem. Je to trochu podobné starému městu Splitu, ale Trogir je trošku více kompaktnější. Procházení malými uličkami Trogiru, což je jedno z mnoha historických měst v Chorvatsku, je velice příjemné.

Přímo v Trogiru máme apartmány, kde můžete strávit Vaší dovolenou.

 

15. STONSKÁ MĚSTSKÁ ZEĎ

Nepřipomíná Vám tato stavba známý orientační bod? Ano, máte pravdu, je skoro podobná velké zdi v Číně. :)

Stonská městská zeď je ve skutečnosti druhou nejdelší městskou hradbou na světě. Je to opravdu skvělé místo, které si nemůžete nechat ujít!

 

16. OSTROV KORČULA

Místo narození Marco Pola a známé jako "malý Dubrovník" díky jeho středověkým kostelům, palácům a domům. Je to dobré místo pro návštěvu, pokud chcete uniknout davům. Jistě, není to prázdné, jelikož Chorvatsko se v dnešní době stává stále oblíbenějším, ale je méně navštěvováno než Hvar, Dubrovník a Brač.

Také Vám v této oblasti můžeme nabídnout kempové ubytování v mobilních domech.

 

17. ŠIBENIK

Je to krásné historické město, které bylo založeno v 9. století, a od té doby je atraktivním místem, o které mnohokrát bojovali Rakousko-Uherská, Benátská a Byzantská vojska. Můžete se zde ohromit krásnou katedrálou svatého Jakuba, která byla v roce 2000 zařazena do Seznamu kulturního dědictví UNESCO. 

V Šibeniku nabízíme mobilní domy v kempu Solaris. Dále pak kousek na jih podél pobřeží vedle městečka Primošten se nachází kemp Adriatic, ve kterém máme mobilní domysafari bungalovy a karavany, které jsou všechny v blízkosti moře, karavany dokonce přímo na pláži. Pro některé, kteří radši upřednostňují více soukromí, nabízíme apartmány MLADEN a velmi luxusní apartmány a vily GOLDEN RAYS.

 

18. OSTROVY KORNATI

Krásné scenérie na Vás čekají na neobývaných ostrovech Kornati! Přesvědčete se sami v krátkém videu.

Můžete se ubytovat v našich 2 kempech - Cuka a Park Soline, nebo v apartmánech IRENA, odkud to máte na tyto ostrovy velmi blízko.

 

19. DOMOV JEDNOHO Z NEJDOCHOVANĚJŠÍCH AMFITEÁTRŮ

Máte rádi historii a starověká místa? Pak byste si měli rezervovat výlet do Puly, kde můžete zažít jeden z nejlépe zachovalých amfiteátrů na světě!

 

20. VÁNOČNÍ TRHY V ZÁHŘEBU

Když myslíte na vánoční trhy, pravděpodobně budete přemýšlet o Německu či Rakousku. Faktem však je, že mají v Záhřebu jeden z nejlepších vánočních trhů v Evropě! Pyšní se oceněním "NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ TRH ROKU", které získal v roce 2016 a 2017. Je to krásné a každoročně navštěvované v prosinci.

Také Záhřeb sám je skvělým důvodem k návštěvě Chorvatska a myslíme, že je to jedno z nejvíce podceňovaných hlavních měst Evropy!

 

21. JEDNA Z NEJBEZPEČNĚJŠÍCH ZEMÍ NA SVĚTĚ

Dle zprávy Světového ekonocmikého fóra patří Chorvatsko mezi 24 nejbezpečnější země světa. Zločiny v Chorvatsku jsou málo pravděpodobné čili se nemusíte bát nočních procházek i v odlehlých místech.

 

22. ROVINJ

Rovinj je dalším dobrým důvodem k návštěvě Chorvatska. Je to jedno z oblíbených a nejvíce fotografovaných míst.

Také je to velmi krásné místo pro strávení rodinné dovolené. V nedalekých kempech Polari a Valkanela nabízíme velice pěkné mobilní domy, které Vás určitě na první pohled zaujmou. :) 

 

23. Krka - národní park

Jedno z nejkrásnějších míst v Evropě se nachází blízko Šibeniku. Národní park Krka je domovem několika vodopádů a blízkost turistických destinací z něj dělá ideální denní cestu na jih. Pokud půjdete brzy nebo ne během sezóny, můžete si ji dokonce vychutnat bez davů!

 

24. OSTROV LOŠINJ

Ostrov Lošinj se prezentuje jako ostrov vitality, zdraví, plodnosti, dlouhověkosti a zdravého životního prostředí. Doplňme, že je to i ostrov delfínů, rozmanitých vůní, borových lesů, krásných pláží, pohodlných vycházkových cest a historických památek.

Na Lošinju máme velkou nabídku ubytování, ze které si vybere každý.

A přímo v kempu ČIKAT, který byl v roce 2017 oceněný jako nejlepší kemp v Chorvatsku, Vám můžeme nabídnout prostorné safari bungalovy. Jako zdarma budete mít vstup do kempového aquaparku po celý pobyt!

Aquapark v kempu ČIKAT...

 

25. VÍNO

A samozřejmě chorvatské vydatné víno. :) Při návštěvě Chorvatska nezapomeňte nějaké ochutnat, nebudete zklamáni!

Už balíte? :)